PWR-C6-600WAC Cisco 600W AC Config 6 Power Supply
Nguồn Cisco PWR-C6-600WAC 600W AC Config 6 Power Supply for Switch Cisco Catalyst 9200
✓ Mã sản phẩm: PWR-C6-600WAC
✓ Tình trạng: Còn Hàng
Cam Kết Bán Hàng
✓ Sản Phẩm Chính Hãng 100% Đầy Đủ CO/CQ
Part Number
List Price
Giá bán
Bảo hành
Made In
Stock
Thông số kỹ thuật PWR-C6-600WAC
Description Specification
Power supply rated maximum 600W
Total output BTU
(note: 1000 BTU/hr = 293W)
2047.3 BTU/hr, 600W
Input-voltage range and frequency 100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz
Input current 7-2.8A
Output ratings 54V at 11.1A
Output holdup time 20 ms minimum at 100 VAC
Power-supply input receptacles
IEC 320-C16
(IEC60320-C16)
Power cord rating 15A
Physical specifications
(H x W x D): 1.58” x 4.0” x 7.6”
Weight: 1.7 lb (0.77 kg)
Supported Product Family C9200
Operating temperature
Normal operating temperature* and altitudes:
- -5°C to +45°C, up to 5000 feet (1500m)
- -5°C to +40°C, up to 10,000 feet (3000m)
* Minimum ambient temperature for cold start is 32°F (0°C)
Short-term* exceptional conditions:
- -5°C to +50°C, up to 5000 feet (1500m)
- -5°C to +45°C, up to 10,000 feet (3000m)
- -5°C to +45°C, at sea level with single fan failure
Storage temperature -40° to 158°F (-40° to 70°C)
Relative humidity operating and nonoperating noncondensing 5% to 90% noncondensing
Altitude 10,000 ft. (3000 meters), up to 45°C