EX-RPS-PWR-930-AC Juniper EX Series Redundant Power Supply
Phân phối nguồn switch Juniper EX-RPS-PWR-930-AC - External redundant power system (RPS) for power supply redundancy. Includes one RPS cable, two power slot blank covers, and one 930 W power supply; dùng cho Switch Juniper EX Series giá tốt
✓ Mã sản phẩm: EX-RPS-PWR-930-AC
✓ Tình trạng: Còn Hàng
Cam Kết Bán Hàng
✓ Sản Phẩm Chính Hãng 100% Đầy Đủ CO/CQ
Cisco Part Number:  EX-RPS-PWR-930-AC
Stock: Liên hệ
Tình trạng : Mới
Bảo hành: 12 tháng 1 đổi 1
Juniper EX-RPS-PWR-930-AC bao gồm 1 nguồn 930W, 2 khe cắm mở rộng và 1 cable.
Các tính năng chính của Juniper EX-RPS-PWR-930-AC
  • Kết nối tơi 6 switch cùng lúc
  • Sử dụng 3 nguồn Hot-swap, dễ dàng thay thế và nâng cấp
  • Cung cấp nguồn dự phòng cho 3 switch cùng lúc
  • Cấu hình ưu tiên
  • 19inch rack mount
  • Dễ dàng quản lý và cài đặt
General Information
Product Name External Redundant Power System
Product Model EX-RPS-PWR-930-AC
Product Type Power Module
Power Description
Input Voltage 110 V AC
220 V AC
Other Information
Compatibility Juniper EX EX2200 EX 3300 Series Redundant Power System
Dimensions (W x H x D) 17.4 x 1.7 x 17.5 in (44.2 x 4.3 x 41.7 cm)
Weight Lbs (Kg) • 10.8 lbs (4.9 kg) (without power supply)
• 14.2 lbs (6.4 kg) (with one power supply)
Environmental Ranges • Operating temperature: 32° to 113° F (0° to 45° C)
• Storage temperature: -40° to 158° F (-40° to 70° C)
• Operating altitude: up to 10,000 ft (3,049 m)
• Non-operating altitude: up to 16,000 ft (4,877 m)
• Relative humidity operating: 10% to 85% (noncondensing)
• Relative humidity non-operating: 0% to 95% (noncondensing)