Switch Mikrotik CRS318-16P-2S+OUT OutDoor, 18x GE, 2 SFP+ port
✓ Mã sản phẩm: CRS318-16P-2S+OUT
✓ Tình trạng: Còn Hàng
Cam Kết Bán Hàng
✓ Sản Phẩm Chính Hãng 100% Đầy Đủ CO/CQ
Switch Mikrotik CRS318-16P-2S+OUT
Part Number
List Price
Giá bán
Bảo hành
Made In
Stock
Mikrotik CRS318-16P-2S+OUT
Thông số kỹ thuật:
Specifications
Product code CRS318-16P-2S+OUT
Architecture ARM 32bit
CPU 98DX226S
CPU core count 1
CPU nominal frequency 800 MHz
Dimensions 303 x 212 x 78 mm
RouterOS license 5
Operating System RouterOS/SwitchOS
Size of RAM 256 MB
Storage size 16 MB
Storage type FLASH
MTBF Approximately 200'000 hours at 25C
Tested ambient temperature -40°C to 70°C
Powering
Number of DC inputs 2 (DC jack)
DC jack input Voltage 18-30 V / 48-57 V
Max power consumption 316 W
Max power consumption without attachments 16 W
FAN count Passive
PoE-out
PoE-out ports Ether1-Ether16
PoE out 802.3af/at
Max out per port output (input 18-30 V) 1.1 A
Max out per port output (input 30-57 V) 0.6 A
Max total out (A) 2.8A (18V-30V) & 1.4A (48V-57V) x2 A