WS-CAC-6000W= Cisco Catalyst 6500 Series 6000W AC Power Supply Spare
Cisco WS-CAC-6000W= Catalyst 6500 Series 6000W AC Power Supply Spare
✓ Mã sản phẩm: WS-CAC-6000W=
✓ Tình trạng: Còn Hàng
Cam Kết Bán Hàng
✓ Sản Phẩm Chính Hãng 100% Đầy Đủ CO/CQ
Cisco Part Number              : WS-CAC-6000W
Cisco Spare Part Number    : WS-CAC-6000W=
Bảo hành                              : 12 tháng
Giá Bán                                 : Liên hệ
Made In                                : Asia
Stock                                    : Liên hệ
View Datasheet WS-CAC-6000W=
Cisco WS-CAC-6000W= Catalyst 6500 Series 6000W AC Power Supply SpareThông số kỹ thuật
Product Specifications
Input-voltage range and frequency
100-240 VAC, 47-63 Hz
Input current (each input)
16A
Input-frequency range, output power
6000W if both inputs are 220 VAC
2900W if both inputs are active but at least 1 is at 110 VAC or a single input is active and at 220 VAC
Output holdup time
20 ms minimum
Power-supply input receptacles
IEC 320-C19
Power cord rating
16A
Chassis Compatibility
Fan Tray Required
High-speed fan
Software Compatibility
Cisco IOS ® Software Release:
• 12.2(18)SXD and later
• 12.1E: not supported
Cisco Catalyst OS:
Physical Specifications
(H x W x D): 7 x 8 x 13.5 (in.)
Weight: 29 lb (13 kg)
BTU
~ 24,000 BTUs per hour (at 6 kW)
~ 11,600 BTUs per hour (at 2.9 kW)
Environmental Conditions
Operating temperature: 32 to 104°F (0 to 40°C)
Storage temperature: -40 to 158 °F (-40C to 70°C)
Relative humidity operating, non condensing: 10% to 95%
Relative humidity nonoperating, noncondensing: 10% to 95%
MTBF: calculated 150,000 hr (MIL-217 and Bellcore TR-NWT-000332), demonstrated 300,000 hr
EMI and EMC Compliance
FCC Part 15 (CFR 47) Class A
ICES-003 Class A
EN 55022 Class A
CISPR 22 Class A
AS/NZS 3548 Class A
VCCI Class A
EN 55024
EN300 386
Safety Compliance
UL 60950
CAN/CSA-C22.2 NO. 60950
IEC 60950
LED Indicators
2 green "INPUT OK," illuminate when input voltage is 85 VAC or greater