Cisco PWR-C1-715WDC 715W DC Platinum-rated Power Supply
Cisco PWR-C1-715WDC 715W DC Spare Platinum-rated Power Supply For Catalyst 3650 3850 9300 Series
✓ Mã sản phẩm: PWR-C1-715WDC
✓ Tình trạng: Còn Hàng
Cam Kết Bán Hàng
✓ Sản Phẩm Chính Hãng 100% Đầy Đủ CO/CQ
Cisco PWR-C1-715WDC 715W DC Catalyst 3650 3850 9300 Series Spare Platinum-rated Power Supply
Cisco Part Number:  PWR-C1-715WDC
Stock: Liên hệ
Tình trạng : Mới
Bảo hành: 12 tháng 1 đổi 1
Mô tả về bộ nguồn switch cisco PWR-C1-715WDC​:
Bộ nguồn switch cisco PWR-C1-715WDC​ được thiết kế để cung cấp nguồn ổn định và hiệu quả cho các dòng switch Cisco catalyst 3650 3850 9300 series. Bộ nguồn switch cisco PWR-C1-715WDC​ có khả năng hoạt động ổn định 24/7 cung cấp tổng công suất 715W với điệp áp -36V to -72 VDC cho toàn bộ yêu cầu hoạt động của switch Cisco catalyst 3650 3850 9300 series.
Thông số kỹ thuật Cisco PWR-C1-715WDC Power Supply
General Information
Power supply rated maximum 715W
Total output BTU
(note: 1000 BTU/hr = 293W)
2440 BTU/hr, 715W
Input-voltage range and frequency
-36V to -72 VDC
Input current 24-12A
Output ratings -56V at 12.8A
Output holdup time
2 ms minimum at -48Vdc
Power-supply input receptacles
Terminal strip
Power cord rating 25A@100VDC
Physical specifications
(H x W x D): 1.58 x 3.25 x 12.20 in
Weight: 2.2 lb (1kg)
Operating temperature
Normal operating temperature* and altitudes:
-  -5°C to +45°C, up to 5000 feet (1500m)
-  -5°C to +40°C, up to 10,000 feet (3000m)
* Minimum ambient temperature for cold start is 32°F (0°C)
Short-term* exceptional conditions:
-  -5°C to +50°C, up to 5000 feet (1500m)
-  -5°C to +45°C, up to 10,000 feet (3000m)
-  -5°C to +45°C, at sea level with single fan failure
Storage temperature -40° to 158°F (-40° to 70°C)
Relative humidity operating and nonoperating noncondensing 5% to 90% noncondensing
Altitude 10,000 ft. (3000 meters), up to 45°C