Cisco PWR-C1-715WAC 715W AC Power Supply
Cisco PWR-C1-715WAC 715W AC Spare Power Supply For Catalyst 3650 3850 9300 Series
✓ Mã sản phẩm: PWR-C1-715WAC
✓ Tình trạng: Còn Hàng
Cam Kết Bán Hàng
✓ Sản Phẩm Chính Hãng 100% Đầy Đủ CO/CQ
Cisco PWR-C1-715WAC 715W AC Catalyst 3650 3850 9300 Series Spare Power Supply
Cisco Part Number
List Price
Giá bán
Bảo hành
Made In
Stock
Mô tả về bộ nguồn switch cisco PWR-C1-715WAC​:
Bộ nguồn switch cisco PWR-C1-715WAC được thiết kế để cung cấp nguồn ổn định và hiệu quả cho các dòng switch Cisco catalyst 3650 series. Bộ nguồn switch cisco PWR-C1-715WAC​ có khả năng hoạt động ổn định 24/7 cung cấp tổng công suất 715W với điệp áp 220v AC cho toàn bộ yêu cầu hoạt động của switch Cisco catalyst 3650 series.
Nguồn switch cisco PWR-C1-715WAC 715W AC Catalyst 3650 Series Spare Power Supply
Thông số kỹ thuật Cisco PWR-C1-715WAC Power Supply
General Information
Power supply rated maximum 715W
Total output BTU
(note: 1000 BTU/hr = 293W)
2465 BTU/hr, 715W
Input-voltage range and frequency
100 to 240 VAC,
50 to 60 Hz
Input current 10-5A
Output ratings -56V at 12.8A
Output holdup time 16.7 ms minimum at 100VAC
Power-supply input receptacles
IEC 320-C16 (IEC60320-C16)
Power cord rating 13A
Physical specifications
(H x W x D): 1.58 x 3.25 x 12.20 in
Weight: 2.8 lb (1.3 kg)
Operating temperature
Normal operating temperature* and altitudes:
- -5°C to +45°C, up to 5000 feet (1500m)
- -5°C to +40°C, up to 10,000 feet (3000m)
* Minimum ambient temperature for cold start is 32°F (0°C)
Short-term exceptional conditions:
- -5°C to +50°C, up to 5000 feet (1500m)
- -5°C to +45°C, up to 10,000 feet (3000m)
- -5°C to +45°C, at sea level with single fan failure
Storage temperature -40° to 158°F (-40° to 70°C)
Relative humidity operating and nonoperating noncondensing 5% to 90% noncondensing
Altitude 10,000 ft. (3000 meters), up to 45°C