Switch Cisco SF220-24P-K9 24 10/100 Ports PoE 180W, 2 Gigabit RJ45/SFP combo port
Cisco Model : SF220-24P
Order product ID: SF220-24P-K9
Order product ID: SF220-24P-K9-EU
Bảo hành : 12 tháng
Made In : Chính hãng
Switch Cisco SF220-24P-K9 thuộc dòng sản phẩm Cisco Small Business 220 Series. Switch Cisco SF220-24P-K9 được thiết kế để hoạt động ở layer 2 trong mô hình OSI. Switch Cisco SF220-24P-K9 cung cấp 24 10/100 PoE ports with 180 W power budget, 2 Gigabit RJ45/SFP combo port cho các kết nối LAN tại các doanh nghiệp vừa và nhỏ.
| View Datasheet SF220-24P-K9 |
Các tính năng mới của Switch Cisco SF220-24P-K9
- World-class support
Thông số kỹ thuật của Switch Cisco SF220-24P-K9
| General Information | |
| Product Name | SF220-24P-K9 24-Port 10/100 PoE Smart Switch |
| Manufacturer Part Number | SF220-24P-K9-EU |
| Product Line | Smart Plus |
| Product Series | 220 |
| Product Model | SF220-24P |
| Stack Port | No |
| Port / Expansion Slot Details | 24 x Fast Ethernet Network
2 x Gigabit Ethernet Network 2 x Gigabit Ethernet Expansion Slot |
| Performance | |
| Forwarding rate in millions of packets per second (mpps; 64-byte packets) | 6.55 |
| Switching capacity in Gigabits per second | 8.8 |
| CPU memory | 128 MB |
| Packet buffer | 4.1 Mb |
| Environmental | |
| Dimensions (W x H x D) | 440 x 44 x 250 mm |
| Unit weight | 3.64 kg |
| Operating humidity | 10% to 90%, relative, noncondensing |
| Storage humidity | 10% to 90%, relative, noncondensing |
| Green power (mode) | EEE + Energy Detect |
| System power consumption |
110V=19.9W 220V=21.1W |
| Power consumption (with PoE) |
110V=191.5W 220V=188.5W |
| Heat dissipation (BTU/hr) |
| Fan (number) |
2 pcs/6300 rpm and Fan speed control |
| Acoustic noise |
<32°C=26.4dB 32°C-40°C=38.6dB >40°C=41.9dB |
| MTBF @ 50°C (hours) |