Switch Cisco SG220-50P 48 Ports PoE 375W 2x1GE RJ45/SFP Uplink
Phân phối Thiết bị mạng Switch Cisco SG220-50P (SG220 50P) Cisco Small Business 220 Series 48 10/100/1000 PoE ports with 375 W power budget, 2 Gigabit RJ45/SFP combo port chính hãng giá tốt
✓ Mã sản phẩm: SG220-50P
✓ Tình trạng: Còn Hàng
Sản phẩm này đã End Of Sale và được thay thế bằng sản phẩm CBS220-48P-4G-EU
So sánh với các sản phẩm Switch khác:
Cam Kết Bán Hàng
✓ Sản Phẩm Chính Hãng 100% Đầy Đủ CO/CQ
Switch Cisco SG220-50P 48 10/100/1000 ports PoE 375W, 2 Gigabit RJ45/SFP combo
Cisco Model     : SG220-50P
Order product ID:   SG220-50P-K9
Order product ID:   SG220-50P-K9-EU
Bảo hành                       : 12 tháng
Made In                          : Chính hãng
Switch Cisco SG220-50P thuộc dòng sản phẩm Cisco Small Business 220 Series. Switch Cisco SG220-50P được thiết kế để hoạt động ở layer 2 trong mô hình OSI. Switch Cisco SG220-50P cung cấp 48 10/100/1000 PoE ports with 375 W power budget, 2 Gigabit RJ45/SFP combo cho các kết nối LAN tại các doanh nghiệp vừa và nhỏ.
View Datasheet SG220-50P
Các tính năng mới của Switch Cisco SG220-50P
  • World-class support
Thông số kỹ thuật của Switch Cisco SG220-50P
General Information
Product Name SG220-50P  48 10/100/1000 ports PoE Smart Switch
Manufacturer Part Number SG220-50P-K9-EU
Product Line Smart Plus
Product Series 220
Product Model SG220-50P
Product Type Ethernet Switch
Interfaces/Ports
Total Number of Network Ports 48
Port / Expansion Slot Details
48 10/100/1000 PoE ports with 375 W power budget
2 Gigabit RJ45/SFP combo port
Performance
Forwarding rate in millions of packets per second (mpps; 64-byte packets) 74.40
Switching capacity in Gigabits per second 100
CPU memory 128 MB
Packet buffer 12 Mb
PoE Power Budget 375 W
Number of Ports That Support PoE 48
Environmental
Dimensions (W x H x D) 440 x 44 x 350 mm
Unit weight 5.28 kg
Storage temperature -20° C to +70° C
Operating humidity 10% to 90%, relative, noncondensing
Storage humidity 10% to 90%, relative, noncondensing
Green power (mode) EEE + Energy Detect
System power consumption
110V=59.4W
220V=63.2W
Power consumption (with PoE)
110V=426W
220V=427W
Heat dissipation (BTU/hr)
1453.6
Fan (number)
4 pcs/9500 rpm and
fan speed control
Acoustic noise
<32°C=39.1dB
32°C-40°C=50.5dB
>40°C=52dB
MTBF @ 50°C (hours)