PWR-C5-125WAC Cisco Catalyst 9200 125WAC Power Supply
Cisco PWR-C5-125WAC Catalyst 9200 125WAC Power Supply
✓ Mã sản phẩm: PWR-C5-125WAC
✓ Tình trạng: Còn Hàng
Cam Kết Bán Hàng
✓ Sản Phẩm Chính Hãng 100% Đầy Đủ CO/CQ
Cisco Part Number
List Price
Giá bán
Bảo hành
Made In
Stock
Mô tả về bộ nguồn switch Cisco PWR-C5-125WAC​:
Bộ nguồn switch cisco PWR-C5-125WAC​ được thiết kế để cung cấp nguồn ổn định và hiệu quả cho các dòng switch Cisco catalyst 9200 series. Bộ nguồn switch cisco PWR-C5-125WAC​ có khả năng hoạt động ổn định 24/7 cung cấp tổng công suất 125W với điệp áp 220v AC cho toàn bộ yêu cầu hoạt động của switch Cisco catalyst 9200 series.
Thông số kỹ thuật:
Description Specification
Power supply rated maximum 125W
Total output BTU (Note: 1000 BTU/hr = 293W) 426.5 BTU/hr, 125W
Input-voltage range and frequency
100 to 240 VAC,
50 to 60 Hz
Input current 1.6-0.7A
Output ratings 12V at 10.5A
Output holdup time 20 ms minimum at 100 VAC
Power-supply input receptacles
IEC 320-C14
(IEC60320-C14)
Power cord rating 10A
Physical specifications
(H x W x D): 1.58” x 4.0” x 7.6”
Weight: 1.5 lb (0.68 kg)
Operating temperature
Normal operating temperature  and altitudes:
-  -5ºC to +45ºC, up to 5000 feet (1500m)
-  -5ºC to +40ºC, up to 10,000 feet (3000m)
 Minimum ambient temperature for cold start is 32°F (0°C)
Short-term  exceptional conditions:
-  -5ºC to +50ºC, up to 5000 feet (1500m)
-  -5ºC to +45ºC, up to 10,000 feet (3000m)
-  -5ºC to +45ºC, at sea level with single fan failure
Storage temperature
-40° to 158°F (-40° to 70°C)
Relative humidity operating and nonoperating noncondensing
5 to 90% noncondensing
Altitude
10,000 ft. (3000 meters), up to 45°C