Switch Cisco SG220-26-K9 24 10/100/1000 Ports 2x1GE Uplink
✓ Mã sản phẩm: SG220-26-K9
✓ Tình trạng: Còn Hàng
Sản phẩm này đã End Of Sale và được thay thế bằng sản phẩm CBS220-24T-4G-EU
So sánh với các sản phẩm Switch khác:
Cam Kết Bán Hàng
✓ Sản Phẩm Chính Hãng 100% Đầy Đủ CO/CQ
Switch Cisco SG220-26-K9 24 10/100/1000 ports, 2 Gigabit RJ45/SFP combo port
Cisco Model     : SG220-26-K9
Order product ID:   SG220-26-K9
Order product ID:   SG220-26-K9-EU
Bảo hành                       : 12 tháng
Made In                          : Chính hãng
View Datasheet SG220-26-K9
Các tính năng mới của Switch Cisco SG220-26-K9
  • Simple and flexible management
  • Power over Ethernet Plus
  • A higher level of security and intelligence
  • Easy configuration and deployment
  • Flexible network management capabilities
  • Reliability and performance
  • Network security
  • IP telephony support
  • Optimal energy efficiency
  • Peace of mind and investment protection
  • Limited lifetime hardware warranty
  • World-class support
Thông số kỹ thuật của Switch Cisco SG220-26-K9
General Information
Product Name SG220-26-K9  24 10/100/1000 ports Smart Switch
Manufacturer Part Number SG220-26-K9-EU
Product Line Smart Plus
Product Series 220
Product Model SG220-26
Product Type Ethernet Switch
Interfaces/Ports
Total Number of Network Ports 24
Uplink Port Yes
Modular No
Stack Port No
Port / Expansion Slot Details
24 10/100/1000 ports
2 Gigabit RJ45/SFP combo port
Performance
Forwarding rate in millions of packets per second (mpps; 64-byte packets) 38.69
Switching capacity in Gigabits per second 52
Hardware
Buttons Reset button
Cabling type
Unshielded Twisted Pair (UTP) Category 5 or better for 10BASE-T/100BASE-TX; UTP Category 5
Ethernet or better for 1000BASE-T
LEDs System, Link/Act, Speed
Flash 32 MB
CPU memory 128 MB
Packet buffer 4.1 Mb
Environmental
Dimensions (W x H x D) 440 x 44 x 201 mm
Unit weight 2.81 kg
Power 100-240 V, 50-60 Hz, Internal
Certifications UL (UL 60950), CSA (CSA 22.2), CE mark, FCC Part 15 (CFR 47) Class A, C-tick
Operating temperature 0-50° C
Storage temperature -20° C to +70° C
Operating humidity 10% to 90%, relative, noncondensing
Storage humidity 10% to 90%, relative, noncondensing
Green power (mode) EEE + Energy Detect
System power consumption
110V=18.9W
220V=18.2W
Power consumption (with PoE)
N/A
Heat dissipation (BTU/hr)
64.5
Fan (number)
No fan
Acoustic noise
N/A
MTBF @ 50°C (hours)