Switch Cisco SF220-24-K9 24 10/100 ports, 2 Gigabit RJ45/SFP combo port
Cisco Model : SF220-24
Order product ID: SF220-24-K9
Order product ID: SF220-24-K9-EU
Bảo hành : 12 tháng
Made In : Chính hãng
| View Datasheet SF220-24-K9 |
Các tính năng mới của Switch Cisco SF220-24-K9
- Simple and flexible management
- Power over Ethernet Plus
- A higher level of security and intelligence
- Easy configuration and deployment
- Flexible network management capabilities
- Reliability and performance
- Network security
- IP telephony support
- Optimal energy efficiency
- Peace of mind and investment protection
- Limited lifetime hardware warranty
- World-class support
Thông số kỹ thuật của Switch Cisco SF220-24-K9
| General Information | |
| Product Name | SF220-24-K9 24-Port 10/100 Smart Switch |
| Manufacturer Part Number | SF220-24-K9-EU |
| Product Line | Smart Plus |
| Product Series | 220 |
| Product Model | SF220-24 |
| Product Type | Ethernet Switch |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Network Ports | 24 |
| Uplink Port | Yes |
| Modular | No |
| Stack Port | No |
| Port / Expansion Slot Details | 24 x Fast Ethernet Network
2 x Gigabit Ethernet Network 2 x Gigabit Ethernet Expansion Slot |
| Performance | |
| Forwarding rate in millions of packets per second (mpps; 64-byte packets) | 6.55 |
| Switching capacity in Gigabits per second | 8.8 |
| Hardware | |
| Buttons | Reset button |
| Cabling type |
| LEDs | System, Link/Act, Speed |
| Flash | 32 MB |
| CPU memory | 128 MB |
| Packet buffer | 4.1 Mb |
| Environmental | |
| Dimensions (W x H x D) | 440 x 44 x 201 mm |
| Unit weight | 2.6 kg |
| Power | 100-240 V, 50-60 Hz, Internal |
| Certifications | UL (UL 60950), CSA (CSA 22.2), CE mark, FCC Part 15 (CFR 47) Class A, C-tick |
| Operating temperature | 0-50° C |
| Storage temperature | -20° C to +70° C |
| Operating humidity | 10% to 90%, relative, noncondensing |
| Storage humidity | 10% to 90%, relative, noncondensing |
| Green power (mode) | EEE + Energy Detect |
| System power consumption |
110V=8.2W 220V=9.2W |
| Power consumption (with PoE) |
N/A |
| Heat dissipation (BTU/hr) |
28.0 |
| Fan (number) |
No fan |
| Acoustic noise |
N/A |
| MTBF @ 50°C (hours) |