EX4600-40F-S Switch Juniper EX4600 Spare chassis 24 SFP+/SFP, 4 QSFP+
Phân phối thiết bị mạng Switch Juniper EX4600-40F-S​​​​ (EX4600 40F S) Spare chassis 24 SFP+/SFP ports, 4 QSFP+ ports, 2 expansion slots, No fans, No power supplies, No power cords, 4-post rack mount kit chính hãng giá tốt
✓ Mã sản phẩm: EX4600-40F-S
✓ Tình trạng: Còn Hàng
Xem Datasheet EX4600-40F-S chính hãng Juniper
Cam Kết Bán Hàng
✓ Sản Phẩm Chính Hãng 100% Đầy Đủ CO/CQ
EX4600-40F-S Switch Juniper EX4600 Spare chassis 24 SFP+/SFP, 4 QSFP+, No Fans, No Power Supply
Juniper Part Number
List Price
Giá bán
Bảo hành
Made In
Stock
Mô tả tổng quan
EX4600-40F-S Datasheet
Thông số kỹ thuật Switch Juniper EX4600-40F-S
Hardware Specifications
Interface Options • 1GbE SFP: 24(40) (with 10GbE expansion modules)
• 10GbE SFP+: 24(40/72) (with 10GbE expansion modules/ with fixed 40GbE ports using breakout cables)
• 40GbE QSFP+: 4(12) (with expansion modules)
- Each fixed QSFP+ port can be configured as a 4x10GbE interface
- Each QSFP+ port can be configured as a 40 Gbps port
- USB port
- Console port
- 2 management ports: 1 RJ-45 and 1 SFP - Supported transceiver and direct attach cable
- SFP+ 10GbE optical modules
- SFP+ DAC cables: 1/3/5 m direct-attached copper and 1/3/5/7/10 m active direct-attached copper
- SFP GbE optical and copper module
- QSFP+ to SFP+ 10GbE direct attach bre
Switching capacity  1.44 Tbps/1.07 Bpps
Weight 21.7 lb (9.84 kg) with PSUs and fans installed
Dimensions (HxWxD)
1.72 x17.36 x 20.48 in (4.37 x 44.09 x 52.02 cm)