EX4650-48Y-AFI Switch Juniper EX4650 48 Port 25GbE, 8 Port 100GbE
✓ Mã sản phẩm: EX4650-48Y-AFI
✓ Tình trạng: Còn Hàng
Xem Datasheet EX4650-48Y-AFI chính hãng Juniper
Cam Kết Bán Hàng
✓ Sản Phẩm Chính Hãng 100% Đầy Đủ CO/CQ
EX4650-48Y-AFI Switch Juniper EX4650 48 Port 25GbE, 8 Port 100GbE, back to front airflow
Juniper Part Number     : EX4650-48Y-AFI
Bảo hành                       : 12 tháng
Made In                          : China
Stock                              : Liên hệ
Mô tả tổng quan
View Datasheet EX4650-48Y-AFI
Thông số kỹ thuật Switch Juniper EX4650-48Y-AFI
Hardware Specifications
CPU 2.3 GHz quad-core Intel CPU
Memory 16 GB
Storage 64 GB SSD storage
Switching Capacity 2 Tbps/1.49 Bpps
Weight 23.7 lb (10.75 kg)
Dimensions (HxWxD) • 1.72 x 17.36 x 20.48 in (4.37 x 44.09 x 52.02 cm)
• Switching mode: Cut-through and store-and-forward
• Back-to-front (airflow in) for cold aisle deployment
• Management and console port connections
Power Consumption
• Max load 450 W; typical load 260 W; idle load 160 W
Interface Options • 1GbE SFP: 48 (24 copper 1GbE)
• 10GbE SFP+: 48/80 (with breakout cable)
• 25GbE SFP28: 48/80 (with breakout cable)
• 40GbE QSFP+: 8
• 100GbE QSFP28: 8
• Each QSFP+ port can be configured as a 4 x 10GbE interface or as a 40 Gbps port
• Each QSFP28 port can be configured as a 4 x 25GbE interface or as a 100 Gbps port
• 1 USB 2.0 port
• 1 RS-232 console port
• 2 management ports: 2 x RJ-45 ports
• Supported transceiver and direct attach cable (DAC)
• SFP 1GbE optical and copper module
• SFP+ 10GbE optical modules
• SFP+ DAC cables: 1/3 m twinax copper and 1/3/5/7 m active twinax copper
• SFP28 DAC cables: 1 m twinax copper
• SFP28 optics: SR, LR
• QSFP+ DAC cables: 1/3 m twinax copper
• QSFP+ optics: SR4, LX4, ESR4, ER4, LR4
• QSFP+ to SFP+ 10GbE direct attach breakout copper (1/3 m twinax copper cable)
• QSFP28 to SFP28 25GbE direct attach breakout copper (1 m twinax copper cable)
• QSFP28 optics: SR4, ER4, PSM4, CWDM4, LR4
Rack Installation Kit • Versatile four-post mounting options for 19-in server rack or datacom rack
Airflow • Redundant (N+1) and hot-pluggable fan modules for back to front airflow
• Redundant variable-speed fans to reduce power draw
Power Supply and Fan Modules • Dual redundant (1+1) and hot-pluggable 650 W AC power supplies