Giới thiệu tổng quan về C1200-8T-E-2G
Các tính năng mới và lợi ích mang lại
Mua Switch Cisco C1200-8T-E-2G ở đâu chính hãng, giá tốt?
Công Ty TNHH Công Nghệ Việt Thái Dương
Đ/C tại Hà Nội: NTT03, Line1, Thống Nhất Complex, 82 Nguyễn Tuân, Thanh Xuân, Hà Nội.
Đ/C HCM: Số 13, đường 7C, khu phố 4, phường An Phú, TP Thủ Đức, Hồ Chí Minh.
Điện Thoại: 0906 051 599
Website: www.cnttshop.vn
Thông số kỹ thuật
| Datasheet C1200-8T-E-2G | |
| Product specifications | |
| Model | C1200-8T-E-2G |
| Performance | |
| Capacity in millions of packets per second (mpps) (64-byte packets) | 14.88 |
| Switching capacity in gigabits per second (Gbps) | 20 |
| Layer 2 switching | |
| Spanning Tree Protocol (STP) |
Standard 802.1d spanning tree support |
| Port grouping/link aggregation |
Support for IEEE 802.3ad Link Aggregation Control Protocol (LACP) ● Up to 4 groups |
| VLAN |
Support for up to 255 active VLANs simultaneously |
| Layer 3 routing | |
| IPv4 routing |
Wire-speed routing of IPv4 packets |
| Trustworthy systems |
| ACLs |
Support for up to 512 rules |
| IPv6 |
IPv6 host mode |
| IPv6 QoS | Prioritizes IPv6 packets in hardware |
| IPv6 ACL | Drop or rate-limit IPv6 packets in hardware |
| IPv6 RFCs supported |
RFC 4443 (which obsoletes RFC 2463): ICMPv6 |
| Firmware upgrade |
Web browser upgrade (HTTP/HTTPS) and TFTP and upgrade over SCP running over SSH |
| MAC table | 8000 addresses |
| Dying gasp | Upon power loss/failure the switch can withstand >= 16 ms on detecting a 12V input drop |
| Power consumption (worst case) | |
| System power consumption |
110V=12.55W |
| Power consumption (with PoE) | - |
| Heat dissipation (BTU/hr) | 42.86 |
| Ports | |
| RJ-45 ports | 8x 10/100/1000 ports 2x 1Gigabit copper/SFP combo ports |
| Console port | Cisco Standard RJ-45 console and USB Type C port |
| Flash | 512 MB |
| CPU | Dual-core ARM at 1.4 GHz |
| DRAM | 1 GB DDR4 |
| Packet buffer | 1.5 MB |
| Environmental | |
| Unit dimensions (W x D x H) | 268 x 185 x 44 mm (10.56 x 7.28 x 1.73 in) |
| Unit weight | 1.39 kg (3.06 lb) |
| Power | 100 to 240V 50 to 60 Hz |
| Certifications | UL (UL 62368), CSA (CSA 22.2), CE mark, FCC Part 15 (CFR 47) Class A |
| Operating temperature | 23° to 122°F (-5° to 50°C) for other models |
| Storage temperature | -13° to 158°F (-25° to 70°C) |
| Operating humidity | 10% to 90%, relative, noncondensing |
| Storage humidity | 10% to 90%, relative, noncondensing |
| Fan (number) | Fanless |
| MTBF at 25°C (hours) | 2,171,669 |