Ruckus ICX7150-C08P-2X1G Compact Switch, 8x 10/100/1000 Mbps PoE+ ports, 2x 1G SFP uplink-ports.
| Part Number |
| List Price |
| Giá bán |
| Bảo hành |
| Made In |
| Stock |
Thông số kỹ thuật Switch Ruckus ICX7150-C08P-2X1G
| Performance and Scalability | |
| Switching capacity (data rate, full duplex) | 20 Gbps |
| Forwarding capacity (data rate, full duplex) | 14.88 Mpps |
| 10/100/1000 Mbps RJ45 downlinks | 8 |
| 1/10 Gbps SFP/SFP+ uplinks | 2 SFPs at 1 Gbps only |
| PoE/PoE+ ports | 8 |
| Maximum PoE Class 3 ports (15.4 W per port) | 4 |
| Maximum PoE+ Class 4 ports (30 W per port) | 2 |
| Base IPv4/v6 Layer 3 routing (static routing, RIP) | No layer 3 |
| Advanced IPv4/v6 Layer 3 routing (OSPF, VRRP, PIM, PBR features) | No layer 3 |
| Aggregated stacking bandwidth (data rate, full duplex) | No stacking |
| Stacking density (maximum switches in a stack) | No stacking |
| Stacking ports (maximum ports usable for stacking) | No stacking |
| Maximum stacking distance (distance between stacked switches) | No stacking |
| Campus Fabric | No Fabric |
| Power | |
| Power inlet (AC) | C14 |
| Input voltage/frequency | AC: 100 to 240 VAC @ 50 to 60 Hz |
| Power supply rated maximum (AC) | 150 W |
| PoE power budget (AC) | 62 W |
13 W 79 W 79 W |
| Airflow | Fanless |
45 BTU/hr 50 BTU/hr 51 BTU/hr |
| ENVIRONMENT | |
| Net Weight (Kg) | 1.93 |
| Dimensions (mm) | 270 (W) x 214 (D) x 44 (H) |
| Acoustics (25°C, min fan speed) | Fanless |
| MTBF (25°C) | 594,384 hours |