Ruckus ICX7150-24-2X10G ICX 7150 24 Ports Switch with 2x10GE Uplinks
Ruckus Part Number : ICX7150-24-2X10G
Bảo hành : 12 tháng
Made In : China
Stock : Liên hệ
| View Datasheet ICX7150-24-2X10G |
Thông số kỹ thuật Switch Ruckus ICX7150-24-2X10G
| Performance and Scalability | |
| Switching capacity (data rate, full duplex) | 132 Gbps |
| Forwarding capacity (data rate, full duplex) | 98 Mpps |
| 10/100/1000 Mbps RJ45 downlinks | 24 |
| 10/100/1000 Mbps RJ45 uplinks (full duplex only, no PoE) | 2 |
| 1/10 Gbps SFP/SFP+ uplinks | 4 (with license) |
| PoE/PoE+ ports | - |
| Maximum PoE Class 3 ports (15.4 W per port) | - |
| Maximum PoE+ Class 4 ports (30 W per port) | - |
| Base IPv4/v6 Layer 3 routing (static routing, RIP) | Yes |
| Advanced IPv4/v6 Layer 3 routing (OSPF, VRRP, PIM, PBR features) | With license |
| Aggregated stacking bandwidth (data rate, full duplex) | 480 Gbps |
| Stacking density (maximum switches in a stack) | 12 |
| Stacking ports (maximum ports usable for stacking) | Up to 4×10 GbE SFP+ |
| Maximum stacking distance (distance between stacked switches) | 10 km |
| Campus Fabric | Fabric Port Extender (PE) |
| Power | |
| Power inlet (AC) | C14 |
| Input voltage/frequency | AC: 100 to 240 VAC @ 50 to 60 Hz |
| Power supply rated maximum (AC) | 36 W |
| PoE power budget (AC) | - |
14 W 24 W 24 W |
| Airflow | Fanless |
47 BTU/hr 81 BTU/hr 82 BTU/hr |
| ENVIRONMENT | |
| Net Weight (Kg) | 3.8 |
| Dimensions (mm) | 440 (W) x 280 (D) x 43.65 (H) |
| Acoustics (25°C, min fan speed) | Fanless |
| MTBF (25°C) | 871,931 hours |