Switch Cisco SG350X-24MP 24 PoE+ Ports 382W, 4 x 10 GE Uplink
Thiết bị mạng Switch Cisco SG350X-24MP Cisco Small Business 350X Series 24 x 10/100/1000 PoE+ ports with 382W power budget, 4 x 10 GE (2 x 10GBase-T/SFP+ combo + 2 x SFP+)
✓ Mã sản phẩm: SG350X-24MP
✓ Tình trạng: Còn Hàng
Sản phẩm này đã End Of Sale và được thay thế bằng sản phẩm CBS350-24FP-4X-EU
So sánh với các sản phẩm Switch khác:
Cam Kết Bán Hàng
✓ Sản Phẩm Chính Hãng 100% Đầy Đủ CO/CQ
Switch Cisco SG350X-24MP
Stock
Switch Cisco SG350X-24MP thuộc dòng sản phẩm Cisco Small Business 350X series. Thiết bị mạng switch Cisco SG350X-24MP có thiết kế để phù hợp ở cả 3 lớp mạng. Switch Cisco SG350X-24MP cung cấp 24 x 10/100/1000 PoE+ ports with 382W power budget, 4 x 10 Gigabit Ethernet (2 x 10GBase-T/SFP+ combo + 2 x SFP+) cho các kết nối LAN tại các doanh nghiệp.
SG350X-24MP Datasheet
Switch Cisco SG350X-24MP 24 x 10/100/1000 Ports PoE+ 382W, 4 x 10 GE (2 x 10GBase-T/SFP+ combo + 2 x SFP+)
Hình ảnh Cisco SG350X-24MP được cnttshop cung cấp
Các tính năng mới của Switch Cisco SG350X-24MP
High-Performance 10 Gigabit Ethernet
Easy Deployment and Use
Power over Ethernet Plus (PoE+) and 60W PoE
High Reliability and Resiliency
Simplified IT Operation
Strong Security
Networkwide Automatic Voice Deployment
IPv6 Support
Advanced Layer 3 Traffic Management
Power Efficiency
Peace of Mind and Investment Protection
Cisco Limited Lifetime Hardware Warranty
World-Class Service and Support
Thông số kỹ thuật của Switch Cisco SG350X-24MP
General Information
Interface 24 x 10/100/1000 ports PoE+ 382W, 4 x 10 GE (2 x 10GBase-T/SFP+ combo + 2 x SFP+)
Manufacturer Part Number SG350X-24MP
Product Series 350X
Product Model SG350X-24MP
Hardware
Capacity in Millions of Packets per Second (mpps) (64-byte packets) 95.23
Switching Capacity in Gigabits per Second (Gbps) 128
Buttons Reset button
Cabling type
Unshielded Twisted Pair (UTP) Category 5 or better; fiber options (SMF and MMF); coaxial SFP+
LEDs System, master, stack ID, link/speed per port
Flash 256 MB
CPU 800 MHz (dual-core) ARM
CPU memory 512 MB
Packet Buffer 12 MB
Environmental
Unit dimensions (W x H x D) 440 x 44 x 350 mm (17.3 x 1.45 x 13.78 in)
Unit weight 5.69 kg (11.75 lb)
Power 100 - 240V 47 - 63 Hz, internal, universal
Power Dedicated to PoE 382W
Number of Ports That Support PoE+ and PoE 16
Number of Ports That Support 60W PoE, PoE+ and PoE 8
Certification UL (UL 60950), CSA (CSA 22.2), CE mark, FCC Part 15 (CFR 47) Class A
Operating temperature 32° to 122°F (0° to 50°C)
Storage temperature –4° to 158°F (–20° to 70°C)
Operating humidity 10% to 90%, relative, noncondensing
Storage humidity 10% to 90%, relative, noncondensing
Acoustic noise and MTBF
FAN (Number) 2
Acoustic Noise
0°C - 30°C: 43.3dB
50°C: 52.3dB
MTBF @40C (hr) 144,617
Miscellaneous
Package Contents
- Cisco Small Business 350X Series Stackable Managed Switch
- Power cord
- Mounting kit included with all models
- Serial cable
- Quick Start Guide
Other Information
Product Family 350X
Các sản phẩm mua kèm sử dụng cho SG350X-24MP
Bạn đang cần tư vấn về sản phẩm: SG350X-24MP ?
Có 3 bình luận:
T
Thiết bị mạng Switch Cisco SG350X-24MP có bao nhiêu cổng POE ạ?
C
CNTTShopAdmin
Chào anh,
Sản phẩm Switch Cisco SG350X-24MP cung cấp 24 cổng PoE với tổng công suất PoE trên toàn switch là 382W.